TopRecepty.cz

Minicheesecake s ovocem


Minicheesecake s ovocem

Suroviny

Na korpus:
120 g máslových sušenek
70 g másla
Na náplň:
400 g krémového sýra
100 g zakysané smetany
120 g moučkového cukru
2 vejce
1/2 lžičky vanilkového extraktu
Na ozdobení:
50 g zakysané smetany
čerstvé ovoce (nebo ovocná omáčka)

Postup

Sušenky rozdrtíme najemno a promícháme s rozpuštěným máslem. Formu na muffiny vyložíme papírovými košíčky, sušenkovou směs do nich rovnoměrně rozdělíme a dobře upěchujeme.Troubu předehřejeme na 150 °C. Krémový sýr vyšleháme se zakysanou smetanou a moučkovým cukrem. Postupně zašleháme vejce a nakonec přidáme vanilkový extrakt. Náplň rozdělíme do připravených košíčků.Pečeme 15–20 minut. Po upečení necháme cheesecaky zcela vychladnout a poté je alespoň na 2 hodiny uložíme do chladničky.Před podáváním ozdobíme každý minicheesecake lžičkou zakysané smetany a čerstvým ovocem nebo je přelijeme ovocnou omáčkou.

Poznámka

Na ozdobení se skvěle hodí maliny, borůvky, jahody nebo rybíz. Nejlepší chuti dosáhnou minicheesecaky po několika hodinách odležení v chladničce.

autor Autor: poslirecept
Datum vložení Datum vložení: 06.07.2026 06:30

Hledat moučník


TOP 10 moučníky


Partner projektu



Na portálu Toprecepty.cz najdete více než 61 000 receptů ze všech kategorií jídel, hodnocení a komentáře receptů, diskusní fórum, rady a tipy do kuchyně a spoustu dalšího.

Copyright © 2008 - 2026 www.topmoucniky.cz

Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

kontakt: info@toprecepty.cz

Všeobecné obchodní podmínky | Zásady ochrany soukromí | Cookies zásady

ZdraveJa.cz | JakUdelam.cz

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.cz