300 g polohrubé mouky
150 g cukru krystal
125 g bílého smetanového jogurtu
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
2 vejce
4 lžíce oleje
cca 150 ml mléka
Všechny suroviny smícháme dohromady. Vznikne husté těsto.Těsto plníme lžičkou nebo sáčkem do formy. Nejdříve vyzkoušíme 1-2 kousky, protože těsto v donut makeru hodně nakyne.Poté pečeme v donut-makeru přibližně 2 minuty z každé strany.Hotové donuty můžeme posypat cukrem, skořicí, nebo namočit do čokoládové polevy.
Donut maker je elektrický donutovač.
Protože mám raději hutnější donutky, zkoušel jsem něco jiného než recept přiložený u přístroje, který je dobrý, ale příliš suchý - snad bude chutnat :o)
Pro čokoládové Donutky - nahraďte bílý jogurt smetanovým čokoládovým a přidejte 1 polévkovou lžíci nutely :o)
![]() |
Autor: Stormy |
![]() |
Datum vložení: 30.07.2012 12:37 |
Na portálu Toprecepty.cz najdete více než 61 000 receptů ze všech kategorií jídel, hodnocení a komentáře receptů, diskusní fórum, rady a tipy do kuchyně a spoustu dalšího.
Copyright © 2008 - 2023 www.topmoucniky.cz
Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
kontakt: info@toprecepty.cz