TopRecepty.cz

Kynuté jidáše


Kynuté jidáše

Suroviny

Těsto:
21 g droždí
1 lžíce cukru moučka
1 lžíce hladké mouky
300 ml mléka
1 žloutek
50 g mletých mandlí
475 g hladké mouky
130 g cukru krupice
špetka soli
100 g másla
špetka anýzu
Směs na potírání před pečením:
1 vejce
2 lžíce mléka
2 lžičky hnědého cukru
Směs na potření po dopečení:
35 ml mléka
1 lžíce cukru krupice

Postup

Z droždí, lžíce cukru moučky, lžíce hladké mouky a poloviny mléka (150 g) uděláme kvásek, který vložíme do trouby předehřáté na 40 stupňů, doporučuji ohřát vodu na sto stupňů a nalít do kovové misky, aby v troubě byla pára.Mezitím smícháme všechny ostatní sypké suroviny. Poté uděláme tekutý mix ze zbytku mléka, másla (nesmí být rozpuštěné) a žloutku, nebudeme nijak míchat.Po vyběhnutí kvásku smícháme suchý mix, tekutý mix a kvásek, budeme hníst 5 minut, dáme do trouby ve stejné teplotě, ve které byl kvásek vykynutý za 30 minut, po vykynutí znovu budeme hníst na 3 minuty a zase dáme kynout do trouby na 30 minut.Uválíme několik pramenů o délce 10 cm a budeme dělat několik tvarů (naučil jsem se s videem od pana Cuketky). Po udělání tvarů necháme kynout ještě 15 minut. Potěr před pečením uděláme tak, že smícháme všechny suroviny a budeme metličkou míchat do hladka. Jidáše pomašlujeme touto směsí. Vložíme do trouby rozehřáté na 170° C (já jsem vložil do trouby kovovou misku s vodou, aby v troubě byla pára, sice jde péct v páře, jestli máte troubu, která toto umí). Péct budeme 23 minut.Mezi pečením připravíme potěr po pečení tak, že smícháme mléko a cukr. Po dopečení pomašlujeme a pocukrujeme.

Poznámka

Doporučuji si připravit všechny suroviny z lednice na den před pečením do pokojové teploty, aby těsto co nejlépe vykynulo.

autor Autor: fluffy cloud
Datum vložení Datum vložení: 03.04.2021 20:28

Hledat moučník


TOP 10 moučníky


Partner projektuNa portálu Toprecepty.cz najdete více než 61 000 receptů ze všech kategorií jídel, hodnocení a komentáře receptů, diskusní fórum, rady a tipy do kuchyně a spoustu dalšího.

Copyright © 2008 - 2021 www.topmoucniky.cz

Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.

kontakt: info@toprecepty.cz

ZdraveJa.cz | JakUdelam.cz

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz